Patarimai vykstantiems slidinėti

Pasiruoškite fiziškai
Dar prieš kelionę paruoškite savo organizmą didesniam fiziniam krūviui: sportuokite treniruoklių salėje arba lauke, bėgiokite. Jeigu yra galimybė, paslidinėkite Lietuvoje arba Latvijoje ant mažesnių kalnų. Tai padės prisiminti per vasarą jau pamirštus slidinėjimo įgūdžius.
Prieš pirmąjį rytinį nusileidimą pasimankštinkite, kad sušiltų raumenys. Slidinėdami įvertinkite savo fizines galimybes, jų nepervertinkite. Jeigu pajusite nuovargį, pailsėkite..

Slidinėjimo Apranga
Prieš žiemos sezoną, patikrinkite inventorių ir batus.
Batai neturėtų spausti, kojų trynimas neleis jums saugiai ir smagiai slidinėti. Ruošdamiesi kelionei nepamirškite pasiimti kepurės, pirštinių ir akinių bei kremo nuo saulės. Šalmas daugumoje šalyje privalomas visiems, siūlome paisyti šios rekomendacijos.

Civilinės atsakomybės draudimas
Be medicininių išlaidų draudimo taip pat įsigykite civilinės atsakomybės draudimą. Taip išvengsite nesusipratimų trasoje susidūrę su kitu slidininku ar snieglentininku, bei padarę jam žalos ar sutrikdę sveikatą. Kai kuriuose regionuose registracijos metu viešbučiai gali pareikalauti tokio draudimo.

Būtiniausia informacija
Jei nenorite išlaidauti važinėdami taksi, patartina atsiminti keltuvų bei „ski bus“ darbo laikus. Turėkite omenyje, kad prie kai kurių keltuvų gali susidaryti eilės. Su savimi turėkite slidinėjimo trasų žemėlapį. Pasidomėkite orų prognoze ir sužinokite, ar visos trasos bei keltuvai veiks norimą slidinėti dieną.

Slidinėjimo instruktoriaus paslaugos
Norint slidinėti reikia turėti žinių ir įgūdžių. Su instruktoriumi šios sporto šakos abėcėlę įsisavinsite daug greičiau ir saugiau nei savarankiškai ar su patyrusių draugų pagalba. Yra geriau išmokti taisyklingai slidinėti iš karto, nei turint neteisingų įgūdžių mokytis iš naujo.

Mityba slidinėjant
Valgykite kaloringą maistą ir vartokite daug skysčių, kad kompensuotumėte jėgas dėl padidinto fizinio krūvio šaltyje bei pasikeitusiame aukštyje.

Saugokite savo inventorių
Kalnuose kaip ir visur pasitaiko vagysčių. Dažniausiai vagiamas be priežiūros paliktas brangesnis slidinėjimo inventorius arba tiesiog tyčia ar netyčia sukeičiamas. Jei ilsiėtės kavinėje – nepalikite be priežiūros savo įrangos. Patartina turėti spynelę slidinėjimo įrangos prirakinimui tam skirtuose stovuose.

Džiaukitės slidinėjimu!

Viešbučiai Austrijoje

Viešbučiai Prancūzijoje

Viešbučiai Italijoje

Parengta pagal Novaturo leidinius

2 thoughts on “Patarimai vykstantiems slidinėti”

Comments are closed.