Ekskursija Alaus kelias

Projekto vieta: Kaunas-Biržai, Lietuva
Projekto laikas: 2010 03 27
Dalyvių skaičius: pilnas autobusas

Ši ekskursija pritraukė ne tik nemokamo alaus ragavimo ypatumu, tačiau ir senai bandyta ekskursija užsakytu autobusu Lietuvoje. Deja šia ekskursija nusivilti neteko ir pabaiga vargiai pamenama, todėl pabandysiu kiek atsimenu papasakoti kas yra siūloma šios kelionės metu.

Manot šeštadienio rytas yra skirtas poilsiui? Nė velnio! 8val. ryte jau reikėjo būti Kauno pilies aikštelėje ir užsiiminėti geresnes pozicijas autobuse. Taigi visi susirinko ir autobusas pajudėjo ir pirmą pusvalandį atrodė, kad autobusinių ekskursijų tradicijos baigėsi, bet.. tik taip spėjus pagalvoti atsistojo pirmieji asmenys su neaiškiais gėrimais rankose ir naminėmis užkandomis.. Žinoma iki galutinio tikslo Biržų teko sustot nukratyt ir degalinėje ir šiaip į skrynią..

Kadangi važiavome per 5 miestus todėl iš publikos buvo išrinkti 5 asmenys, kurie apie kiekvieną miestą bandė kažką pasakoti, o už tai nachaliavai gavo naminukės. Galiausiai kai jau davykome iki Biržų tai nuvedė į kažkokio dvaro muziejų, kuriame teko susipažint ir su vietiniais ir prie ruošos darbų pridėti ranką, bei nusikaldinti pinigų „ant alaus“. Po visos muziejaus apžiūros bei pabendravimo su gyvūnais, jų paraginimo buvome nuvesti į menę, kurioje jau buvo ir muzikantų, ir tikrai nemažai (nepritrūko..) 7 laipsnių nemokamo alaus, taip pat skanios giros nevairuojantiems bei žinoma užkandos alui.

Tarpinėje stotelėje teko proga pasivaikščioti per ilgiausią (500 metrų) Lietuvos tiltą per ežerą bei pamatyti liūtų, esančių prie karo muziejaus, kopijas ir originalią vietą iš kurios jie buvo atvešti į Kauną.

Pabaigę pirmą ekskursijos dalį buvome nuvežti iki lietuviškųjų smegduobių ir prisivaikščiojom prie 12 metrų gylio didžiausios Lietuvos smegduobės – „Karvės ola“. Ir galiausiai tuomet sulaukėme kelionės kulminacijos – ekskursijos po Biržų alaus daryklą, kuriame mums parodė ne tik alaus rūgimo įrenginius, tačiau laukė ir didžiausiomis vaišemis nukrauti stalai bei vėlgi nemokamo alaus nuo 5 iki 8 laipsnių iš buteliukų ir neaiškių laipsnių pilstomas alus…Tuom šis įvykis ir pasibaigė (nekalbant apie dainas,judesį ir alkoholį važiuojant atgalios), o kitą dieną vykę galvos ir skrandžio neigiami procesai buvo nulemti prieš buvusių gausių užkandžių prie alaus (pasak Biržų daryklos atstovės, ryte galvą skauda ne nuo alaus, o nuo užkandžių…)…

Truputi Biržų alus sužavėjo tuom, kad nededama jokių E ir todėl alus galioja tik 2-3mėn, kaip visi kiti puse metu ir daugiau.. Taip pat kainos ir skonio santykis taipogi geras, o tik pastarosiomis dienomis užmačiau, kad jau ir maximose atsirado Biržų alaus po 0,5l plastmasiniuose patogiuose buteliukuose.

O pati kelionė, jei kam įdomu, kainavo 96 Lt + alkoholis, kelioninė užkanda…

Nerijus aka K.K.