Slidinėjimas Slovakijoje (pasiruošimas)

Projekto vieta: Žemieji Tatrai, Slovakija.
Projekto laikas: 2009 02 14 – 2009 02-21
Dalyvių skaičius: 9+2+..= DAUG

Likus mažiau nei 4 mėn. iki Didžiųjų Atostogų, galime panešti įvairių naujienų. Visų pirma, jau rezervuota nakvynė gražiame namelyje, mums paskirtas antras namo aukštas, t.y. apartment B. Kažkur už sienos įsikurs ir du pavėlavę pakeleiviai Audrius ir Armis. Nakvynės kaina savaitei, 1 žmogui – 82 € (miegantys už sienos mokės šiek tiek daugiau).

Čia turbūt ir baigiasi geros naujienos… Kad ir kiek politikai bandytų įtikinti, kad euro įvedimas kainoms įtakos neturi, Slovakija tampa puikiu pavyzdžiu, kaip viskas iškart pabrangsta. Visi slidinėjimo parkai 2008-2009m. sezonui pakėlė kainas ~20-30%. Esame numatę 3 galimas slidinėjimo vietas:
1. Jasna, 1 d. ski pass kaina 31 €, turintiems ISIC arba EURO 26 pažymėjimą – 25 €.
2. Kubinska Hola 2008-2009 m. sezono kainų dar neskelbia.
3. Park Snow Donovaly. 1 d. ski pass kaina 29.50 €, su ISIC arba EURO 26 pažymėjimu taikoma 20 % nuolaida.

Kainos visur vienodai šlykščiai aukštos. Tikslių slidžių nuomos kainų rasti nepavyko, kažkuriame puslapyje buvo reklama, kad nuomoja nuo 12 € dienai, bet imant ilgesniam laikotarpiui gaunasi gerokai pigiau, pvz., nuomojant 5 d., už 6 d. mokėti nereikia.

Suprantu, kad kelionės išlaidos šiek tiek kyla, todėl jei atsiras tokių, kuriems pasirodys per bangu, manau 100 Lt nuostolis už kambario rezervaciją nėra baisiai didelis praradimas. Tačiau tikiuosi, kad tokių nebus!!! Taip pat laukiu įvairių pasiūlymų dėl kitų slidinėjimo parkų (gal draugai, tėvai ar močiutė pernai slidinėjo), kitų žiemos pramogų (slidinėjimo naktį, rogučių ir pan.) ir primenu, kad kol turim laiko, privalome įsigyti neperšlampamas kelnes, pirštines ir kepures, o išlaidaujantys dar gali paieškoti striukės ir akinių. Laukiam sniego!!!

Ankstesniųjų metų patirtimi galime nupasakoti tipišką dieną Kapšiatatriuose. Gražiais, žiemiškais keliais važiuojame slidinėjimo trasų link. Nedrąsiai sėdame ant keltuvų ir dar labiau bijome, nes reikės nuo jų nulipti. Labai nuožulniai atrodanti trasa, pasirodo, neįveikiama iš pirmo karto, tad apžiūrimos aplink esančios pusnys, paragaujama slovakiško sniego.

Ekstremalesniems dalyviams rekomenduojame visai ne slidžius
kalnus, kurie suteiks proga atlikti akrobatinį numerį „Kapšelis ant ledo“ arba kalnus debesyje ir pasirodymą „Kapšelis rūke“. Po sunkios dienos, žinoma, laukia skani vakarienė ir nakvynė, vyriškai bandant atsilaikyti ir neužmigti 18:00 val.

P. S. Atkreiptinas dėmesys į slovakiškas svaigiųjų gėrimų
taureles.

Kuratorė Vaida

2 thoughts on “Slidinėjimas Slovakijoje (pasiruošimas)”

  1. Ûkvedį, treniruotė stakanėlių šeštadienį… reik skrandį ištampyt normaliai tokiem kiekiam 🙂

Comments are closed.