Nesiųskite siuntinių per FedEx, Translaineris ir Vilniaus oro uostą

Istorija prasidėjo tada kai per Etihad Airways oro liniją surinkome nemažą mylių skaičių ir nusprendėme jas išsigryninti įsigyjant kokį nors daiktą. Pasirinkome žaidimų konsolę PSP GO ir teko primokėti vos 9.32 EUR su pristatymo išlaidomis. Prasidėjo laukimas ir siuntos stebėjimas per FedEx‘o puslapį. Prekė vos per 3 dienos sugebėjo išskristi iš JAE ir per Didžiąją Britaniją bei Paryžių atvykti iki Vilniaus oro uosto (siuntinys registruotas buvo penktadienį, ~7h ryto)! Nuostabu!

Tačiau čia ir prasidėjo linksmybės.. Visą dieną nesulaukiau nei kurjerio skambučio nei dar kažko. Galiausiai po darbo valandų (turbūt specialiai, kad jau niekur neprisiskambintume) skambina UAB Translaineris direktorė ir sako, kad reikės susimokėt muitus bei visokius mokesčius (nes prekė iš trečiosios šalies) ir klausia ar bus galimybė pačiam atvažiuoti. Kadangi esame iš Kauno tai sakau, kad nebus galimybės darbo valandomis atvažiuoti tai paprašė emailą, kad persiųstų informaciją.

Atsidarius el. paštą pirminis šokas, kad ten jau yra sutartis (su gramatinėmis klaidomis… ) su UAB Translaineris dėl jų paslaugų pasinaudojimo:

· 100 Lt Translainerio mokestis (kol kas minimalus pradžioje – vėliau gal būtų ir pakilęs)

· 55 Lt terminalo mokestis

· 15 Lt banko komisinė rinkliava (?!?)

· ir dar muitai bei PVM

· ir dar kiekvieną dieną auganti suma už prekės saugojimą terminale.

Taip pat prisegta skenuota prekės sąskaitos kopija, kuri kažkodėl yra 50 USD (jau muitinama vertė).

Iškart skambinau į Vilniaus oro uosto muitinę ir atsiliepęs darbuotojas nematė mūsų siuntos kaip sulaikytos (idomu kodėl pirmiau skambina ne muitinė, o iškart tarpininkas??), todėl pasiūlė jau tik pirmadienį kreiptis tiesiai į FedEx.

Pirmadienis. Skambinu į FedEx‘ą, o ten duoda dvi galimybes arba atsiimti pačiam ir viską tvarkytis (jau bus ir terminalo mokestis ir visi kiti išskyrus tarpininko) arba samdyti vienintelį(!) tarpininką UAB Translaineris. Tuomet pabandėme susisiekti su Lietuvos pašto prekių įvežimo iš užsienio tarnyba (kuri taip pat teikia tarpininkavimo paslaugas), kuriai mokestis būtų tik 14,99 Lt bet tik tuo atveju jei uždedami muito ir PVM mokesčiai. Tačiau pašto tarnyba atsakė, kad visur gali pagelbėti išskyrus Vilniaus oro uostą!?! Kas čia per UAB Translaineris monopolis?

Galiausiai pirmadienio vakare apsisprendęs, kad nebus galimybės važiuot ir derint atsiėmimo dokumentų, nusiunčiu pasirašytą UAB Translainerio sutartį, kad jie taptų mano tarpininkais. Antradienį atsakymo nei ženklo. Trečiadienį jau teiraujuosi kada bus kokia nors reakcija. Ateina atsakymas, kad dar dokumentai nebaigti tvarkyti (kodėl tempiamas laikas jei žino, kad už kiekvieną dieną yra mokama terminalui?!?).

Galiausiai trečiadienio vakare (vėl po darbo valandų) sulaukiu UAB Translainerės vadovės skambučio, kad mano siųsti net du patvirtinimai apie 9,32 EUR apmokėjimą neatitinka ir bus naudojama pirminė sąskaita esanti su preke ir priskaičiuoti visi siuntimo draudimai bei kiti mokesčiai ir galiausiai prie jų visų bus pridėtas muitas ir PVM. Kategoriškai nesutinku mokėti už tai kas nepriklauso (nes apmokėjimo vertė nėra muitinė) laukiu ketvirtadienio ryto.

Ketvirtadienis. Skambinu FedEx‘ą tie aiškina, kad praktikoje dar nebuvo taip, kad net ir įrodžius mažesnę mokėjimo vertę būtų sumažinama suma, nes jei taip įvyktų tai būtų sukčiavimas ir pinigų plovimas. Skambinu į Vilniaus oro uosto muitinę, tai ten pat paaiškina, kad dar niekad nebuvo jokių sąskaitų sumažinimo precedentų ir visada mokama pagal pirminę su preke atėjusią sąskaitą (t.y. jei koks kinietis sumaišo ir Jums vietoj 100 USD išrašo 10.000 USD sąskaitą, tai Jūs ir mokesčius turėsit mokėt nuo 10.000 USD. Nelogiška? Taip yra..). Nepadėtų net jei siuntėjęs atsiųstų perrašytą sąskaitą su realia suma.

Taip pat muitinė nesugėbėjo paaiškinti kiek kainuoja terminalo viena diena, atseit ten atskiras UAB‘as, kuris kaip ir UAB Translaineris, daro biznį ir tik pradėjus muitint paaiškėtų kažkokia mokama suma. Muitinė taip pat nesugėbėjo tiksliai įvardinti kiek būtų mokesčių kai prekės vertė išrašyta 50 USD..

Taigi viską apsvarsčius ir paskaičiavus kiek reikėtų mokėt UAB Translaineriui (100+55+15), Terminalui (X Lt / 6d.), muitinei (muitas bei PVM mažiausiai nuo 50 USD sąskaitos), kurjeriai arba kitos transportavimo išlaidos prekės atvežimui iš Vilniaus oro uosto iki namų (15 – .. Lt) tiesiog tapo nebeverta imti šios prekės, o jei ji brokuota arba transportavimo metu pažeista/sugadinta? O už bendrą sumą jau ir Lietuvoje galima nusipirkti naują žaidimų konsolę…

Ketvirtadienio vakaras. Parašėme prekės atsisakymo laišką ir pasiaiškinimą FedEx‘ui ir gavome patvirtinimą.

Kaip vėliau išsiaiškinau su tokia pačia situacija susidurė ir draugas per ebay iš trečiosios šalies per FedEx siuntęs cd įrašų už 70$ (~180 Lt). Jis pasirinko visko (muitų, tarpininkavimo, pvm, kt.) mokėjimą tai galutinė cd įrašų vertė patapo ~550 Lt…

Ši patirtis leis likusiam gyvenimui stengtis nesiųst nieko per FedEx‘ą bei Lietuvoje privisusių monopolinių bendrovių, be kurių paslaugų praktiškai neįmanoma išsisukti, net jei prekės vertę yra pakankamai maža.

19 thoughts on “Nesiųskite siuntinių per FedEx, Translaineris ir Vilniaus oro uostą”

 1. Siuntos gavejas buvo fizinis ar juridinis asmuo? Fiziniams asmenims iki 160LT vertes taikomas 0 PVM.
  Tranlaineris UAB nera vienintelis muitines tarpininkas Vilniaus oro uoste, cia gal tesiog juos proteguoja kurjeriu tarnybos.
  Krovinio ismuitinimas priklauso nuo to i kuri terminala patenka tas krovinys. O terminalu oro uoste yra 3: Baltcargo, Litcargus ir DHL. Problema yra ta, kad DHL dirba (ar apsimeta kad dirba) tik tu Translaineriu, o kiti terminalai paprastai nenores pasiimt to krovinio is DHL terminalo (o persiuntimas organizuotas DHL kainuos papildomai).
  Vienitele iseitis, samdyt kita tarpininka, kuris vaziuos pasiimt ta krovini i DHL terminala ir pats ismuitins ji protigesnem salygom, bet tai irgi kainuos.
  Jeigu siunta buvo skirta fiziniam asmeniui, mokesciu neturejo but, bet problema su tarpininkavimu lieka.

 2. Dar papildymas: DHL turi savo tarpiniku, o Translaineriui perduoda tvarkyti krovinius, kuriu nespeja suforminti pati. Teoriskai yra galimybe atsisakyti tokio perdavimo ir laukt kol viska sutvarkus DHL. Kokiu principu dirba Fedex neiasku, tikriausiai jie pasirase sutarti su DHL, ir ju krovinius DHL taip pat sekmingai perduoda savo partneriui.

 3. Gavėjas fizinis ir tą 160 Lt sumą (kaip nekomercinei siuntai, komercinei lyg 75 Lt) sužinojau kiek vėliau, bet ir tai užteko mokesčių ir kt. tai lauksim ar pakartotinai atsiųs per kitą siuntą 🙂
  Dėkui už pastabas, pagelbės sekantį kartą.

 4. Tai tada man truputuka info numeskit, jei as pvz is “LOCKERZ.com” pasiimu nemokamai preke, tarkim koki MacBook PRO, tai gaunu ji nemokamai, bet atkeliauja jis i Lietuvele ir cia as sumoku belekiek litu?? 😀 komedija

 5. Taip, bet jei pats atsiveži ir išpakavęs vežiesi tai tada nieko, bet jei supakuota ir etiketė bus tai kaip ir privaloma. O jei eisit ne pro deklaruojamą vietą ir patikrins tai jau bus slėpimas mokesčių.
  Man panašiai vos nebuvo iš jav grįžus ir parsivežus kompiuterį (be pakuotės)..

 6. Istorijos atomazga 🙂 po poros mėnesių priminimų ir reikalavimų pagaliau prekė vėl buvo išsiųsta su tuo pačiu fedex‘u, tačiau šį kartą jau buvo kaina gera nurodyta ir be jokių muitinimų galiausiai pasirodo su kurjeriu tarpduryje 🙂 Todėl atkreipkite visada dėmesį į kainas kokiomis norite siųsti ir nuo kokios gali kabinėtis ir reikalauti aptarnavimų mokesčių.

 7. Patarkite, man lygiai tokia pati situacija, tik aš galvoju rinktis tą variantą kai važiuosiu prekės atsiimti iš DHL pats. Gal kas nors bandėte, ar tai sudėtinga biurokratija?

 8. Tikrai per DHL ir Fedex vargo vakariene. Kazkodel viskas eina per Translaineris, o sis tikras plesikas kas liecia mazos kainos prekes. Jei perki uz kelis tukstancius, tai tas 100+55+15 istirpsta sumoje, bet kai prekes verte koks 180Lt…. tikras anekdotas… Girdejau, kad dalis DHL darbuotoju apiforminti tame Translaineryje, o kiti gauna dali uz klientura…

 9. Dar vienas pvz.: Nesenai teko gauti prekę per Vilniaus oro uostą iš Kinijos ir atėjo iš Lietuvos pašto užklausa, kad siųsčiau apmokėjimo įrodymą. Kadangi turėjau tik vieną apmokėjimą ($78) jis jau viršyjo leistiną sumą, tai tik tą ir siunčiau. Po kelių dienų atėjo siuntinys į vietinį paštą bei kvitas ~14lt pašto aptarnavimo mokestis (tai ne translainerio vos ne pora šimtų) ir pvm’o sumą susimokėt. O ant siuntinio buvo įforminta ~$26 vertė.
  Tai va net ir 10-20 Lt viršyjus siuntinius jau gali teksti susimokėt pvm’us.

 10. Na aš irgi užsiroviau. Prieš kelis metus siunčiau per DHL iš Kinijos, tai tvarkė išmuitinimą jie patys,vasarą trūko žmonių žodžiu tempė guma. O šį kartą reikalus tvarko DHL rekomenduotas Translaineris ir jau 3 dieną!!!Nebūtų taip pikta jei nežinočiau,kad kita transportavimo kompanija sutvarko viską pati, per 2 val. ir pigiau. Tikrai gailiuosi pasisirinkęs DHL ir Translainerį. Vat tau ir “We keep your promises- DHL”.

 11. Istorijos tęsinys. Taigi trečią dieną pagaliau gaunu sąskaitą, kurią apmokėjus išlaisvintų mano siuntą. tuoj pat sumoku, gaunu patikinimą :rytoj prekės bus. Ok, džiaugiuosi. Pasirodo neilgam. Jau po darbo valandų skambina, deja nepavyko išmuitinti, reiks kažką ten kitaip daryti. Akivaizdus gumos tempimas :tai kompas sulūžo,tai kažkas netiko.
  O kadangi penktadienis,tai prekes turiu gauti tik pirmadienį. O prekių reikėjo savaitgaliui… Prekes pagaliau gaunu tik antradienį,nes pirmadienį dar buvo tvarkomi dokumentai. Iš Kinijos siunta atėjo per 3d., popierių tvarkymas Lietuvoje 7 d.
  Taigi ant Translainerio reikia dėti kryžiuką ir jei jau siųsti prekes per DHL, tai dokumentus duoti kitam tarpininkui.

 12. Jo visko buna per sias kompanijas, bet man visada Translaineris tvarko ir niekada neturejau bedu,net keista, kad tokie komentarai, nes pastoviai pries siuntai atvykstant susiunciu jiems dokumentus ir jau siuntai atvykus, jie man apiformina ir kita diena gaunu siunta!

 13. Na prisidėsiu prie kometarų, “Translaineris” tikri plėšikai, nepatarčiau niekam per juos tvarkytis muitu ir geriau manau nesiūsti per DHL išvis didesnio siuntinio kaip 1Kg, arba siūsti per kitą šalį. Nes kiek kartų esame siuntėsi siuntinius per DHL didesnius nei 1Kg, visuomet turėjome problemų. Negana to, jog kosminės Translainerio paslaugų kainos, tai dar ir laukti savaitę tenka kol jie išmuitins.

 14. galiu ir aš pakomentuoti FedEx-o darbą- prisiskambinti vienu bendru numeriu 37080020200 neįmanoma niekas nekelia ragelio , kam iš vis tas numeris skelbiamas -parašytu ,kad siuntą pristatys kada panorės ir visiems viskas būtų aišku

 15. Teko asmeniškai susidurti su minėtomis kompanijomis. Teko siųstis kvepaliukus iš JAV, už kuriuos buvau mokėjęs daugiau nei 200 litų. Gavus minėtų įmonių “paslaugas” mano kvepaliukai turėjo pabrangti dar daugiau nei 200 litų. Mokestis valstybei būtų sudaręs tik nedidelę dalį. Paskaičiavęs, kad neverta prasidėti, aš DHL pranešiau, kad kvepalus išsiųstu siuntėjui į JAV. Finalas – kvepalai dingo, siuntėjas jų negavo, man pinigų negrąžino. Tai tiek.

 16. Begalo nusivyliau kompanijos TRANSLAINERIS paslaugomis. Labai nemandagus, nepaslaugus ir siurkstus darbuotojai. Siuntos deklaravimas uztruko ilgiau nei savaite ir kainavo kur kas daugiau nei buvo sake pradzioje pries pasirasant sutarti. Vadove Rita Baranauskiene bendravo atgrasiai ir izuliai, pasiule jei nepatenkinti ju paslaugomis daugiau nesinaudoti. Taip ir patarciau visiems kas nenori ikliuti i sukciu rankas.

 17. Jap, į panašų kakutį įpuoliau ir aš – iš JAV siuntą siuntė per Fedex, tas pats Translaineris pasisiūlė padėti. Nors nusiunčiau visus popierius, savaitę malė š. Buvau užsienyje, tai kažkoks žioplys skambino per dieną kelis kartus ir vistiek jam viskas buvo neaišku. Laimei, kol grįžau, jį iš darbo išmetė – tai viskas lyg ir pajudėjo, gavau pranešimą kad išmuitinta ir perduota pristatymui. Tačiau susimokėjau už paslaugas 151 LTL – o per Lietuvos Paštą viskas be problemų eina ir kainuoja 30 Lt (suprantama, mokesčiai savo keliu atskirai, čia tik paslauga). Niekad daugiau nesinaudosiu FEDEX.

 18. Galiu tik paantrinti.Nieko nesiūskite (jei mažos vertės) per DHL ar Fedex.Už popierėlių tvarkymą jų samdytos kontoros nulupa 100lt (kada paštas tik 30lt ir labai operatyviai) Labai juokinga(per ašaras),jei visa prekė tiek tekainuoja

Comments are closed.