Žemyn upe (Palei Nemuną)

Projekto vieta: Palei Nemuną, Lietuva
Projekto laikas: 2009 05 02
Dalyvių skaičius: 8

Ankstyvas šeštadienio rytas. Pabudome su žadintuvu ir keliamės 🙁 Bet laukia ekskursija iki Jurbarko ir atgal. Kelionės tikslas – apžiūrėti panemune einančius piliakalnius, pilis ir šiaip gamtą.

Ir pasirodo ta Lietuvos gamta yra pakankamai graži ir yra ko pažiūrėti ne tik iš viršaus ir kur pašokinėti. Ant Nemuno skardžio galima ir koją pakelti, ir akmenis pastumdyt, ir prie Braziliškojo Jezaus pabūti, ir nuo kalno apsidairyti, o ką jau šnekėti apie kruva piliakalnių nuo kurių tik su slidėm žemyn leistis, o ne į viršų peškom lipt.

Pakeliui be varginančių piliakalnių pasitaikė ir P.Cvirkos gimtinė, ir pusmiesčio bažnyčia, ir kelios mažiau ar daugiau apleistos pilaitės. Geriausiai prižiūrima buvusi tvirtovė – Raudonės pilis (turi net tinklinio ir futbolo aikšteles), kurioje įrengta vidurinė mokykla ir į kurios bokštą leidžiama pakilti tik už 2Lt. Tačiau lipant vorele ir . supantis ant bokšto stulpo užlipus atsiveria vienas gražiausių vaizdų šioje ekskursijos atkarpoje. Tačiau ne visi tokie kultūringi ir griebę už kojų bando numest kitus nuo bokšto žemyn..

Taip pat neblogai prižiūrėta Raudondvario ir Panemunės pilys, žiauriai prasčiau prie Klausučių esantis dvaras, kurioje nelegaliai pasivaikščiojus tiek kambariuose tiek tamsiausiame rūsyje galima nufilmuoti patį baisiausią filmą viduryje dienos.

Tik pasiekus Jurbarką verta užsukti į Lietuviškų patiekalų smuklę, kurioje pamatę porcijas (atrodančias dvigubai) mokėjome mažiau nei už vieną porciją didmiesčiuose. Tuomet visi lengvai prigulėme laivų prieplaukoje prie Jurbarko gražiojo tilto per Nemuną, po ko sekė sunkoka kelionė į dulkinančią miesto aplinką.

Važnyčiotojas Nerijus